Opis obiektu:
Hotel
Struktura 17 pokoi hotelowych:
- 7 pokoi jednoosobowych,
- 6 pokoi dwuosobowych (w tym 4 pokoje w formie studia rodzinnego z dodatkową sofą),
- 1 apartament,
- 3 studia
Wszystkie pokoje wyposażone zostały w łazienki z prysznicem lub wanną. Ponadto we wszystkich pokojach znajduje się minibar, telewizor, telefon oraz stały dostęp do internetu. W cenę każdego pokoju wliczone jest śniadanie. W hotelu, do dyspozycji klientów znajduje się ogólnodostępna restauracja (110 miejsc, nagłośnienie, klimatyzacja) oraz kawiarnia (30 miejsc, plus 5 przy barze, nagłośnienie). Pałac posiada sale konferencyjną (50 miejsc, rzutniki, nagłośnienie, mikrofony bezprzewodowe, video), salkę VIP, wielofunkcyjną (16/18 miejsc, szkolenia, bankiety).
Restauracja
Hotel - Pałac Wolsztyn zapewnia pełną obsługę gastronomiczną. Do Państwa dyspozycji jest restauracja, która jest w stanie pomieścić 110 osób oraz przytulna kawiarenka na 35 osób. Sympatyczna kadra kelnerów, kucharzy i personelu pomocniczego zapewna pełną obsługę gastronomiczną, a dodatkowo państwa czas może umilić zespół muzyczny. Poza standardową obsługa naszych gości organizujemy:
- bankiety,
- przyjęcia,
- wesela,
- imprezy okolicznościowe firm,
- i inne wg. życzeń klienta.
OFERTA WEKENDOWA
Dla gości korzystających z hotelu od piątku do niedzieli oferujemy pełne wyżywienie w cenie pokoju.(oferta nie dotyczy 30-31 XII 2005)
Historia
W parku stoi pałac, pierwotnie neorenesansowy. zbudowany w 1857 r. przez Apolinarego Gajewskiego i przebudowany dla Stefana Mycielskiego w 1911 r. w formach neoklasycznych przez arch. Rogera Sławskiego. Został spalony w 1945 r. i odbudowany w latach 1960-62 na dom wycieczkowy (bez odtworzenia zabytkowych wnętrz). Okazały budynek o rzucie wydłużonego prostokąta nakrywa niski dwuspadowy dach, ukryty za tralkową attyką. Fasadę frontową zdobi sześciokolumnowy portyk o pseudojońskich kolumnach, z trójkątnym tympanonem u góry, w którym umieszczono tarcze z herbami Dołęga i Korzbok.
Park pałacowy (17,76 ha), położonym nad Jeż. Wolsztyńskim. Założony on został na przełomie XVII i XVIII w. przy pałacu. Park pierwotnie miał założenie regularne, po którym pozostała aleja lipowa i szpaler grabowy w zach. części parku. Obecnie ma cechy krajobrazowe
W parku rośnie wiele drzew pomnikowych, m.in. dęby o obw. do 460 cm (najgrubszy przy pałacu), buki do 360 cm, jesiony do 350 cm, topola kanadyjska 520 cm i miłorząb japoński 160 cm. Wiele drzew parkowych oplecionych jest bluszczem
Na jednym z dębów (o obw. 450 cm, w płn.-zach, części parku), Marcin Rożek wyrzeźbił głowy Meduzy i Fauna; konary, na których się one znajdowały, uschły, więc rzeźby w 1994 r. przekazano do muzeum, a tu umieszczono ich kopie.
W parku nad jeziorem znajduje się plaża, kąpielisko, i nowy okazały pomost.
Jez. Wolsztyńskie (124 ha), mniejsze z jezior, nad którymi leży Wolsztyn, ma wydłużony kształt i linię brzegową o dł. 7475 m, większości zalesioną. Przepływa przez nie Dojca. W części płd. znajduje się duży półwysep (wchodzący w skład parku pałacowego), a pośrodku akwenu wynurza się podłużna, całkowicie zalesiona wysepka (1,3 ha). Płn. brzeg jeziora jest miejscem gniazdowania licznych rzadkich i ginących gatunów ptaków, m.in. rybitwy czarnej, zausznika, remiza, czernicy i łabędzia niemego.
Położenie
Gmina Wolsztyn położona jest w zachodnio-południowej części województwa wielkopolskiego na pograniczu Pojezierzy Poznańskiego i Lubuskiego. Do Poznania dzieli nas 80 km, a do Zielonej Góry 70 km. Wraz z gminami Przemęt i Siedlec gmina Wolsztyn współtworzy powiat wolsztyński. Ziemia Wolsztyńska to tereny atrakcyjny zarówno inwestycyjnie jak i turystycznie. Lasy pełne grzybów, czyste jeziora oraz bogata baza turystyczno-wypoczynkowa najlepiej świadczą o malowniczości położenia nie tylko Pałacu Wolsztyńskiego ale i całego Wolsztyna.
Serdecznie zapraszamy do Hotelu "Pałac Wolsztyn" |